پیکر تراشی

جراحی زیبایی با پیکر تراشی

جراحی زیبایی با پیکر تراشی ، نوعی جراحی زیبایی برای لاغری و در آوردن بدن به فرم دلخواه می باشد که به وسیله ی اقداماتی تهاجمی و غیر تهاجمی انجام می شود.

به طور کلی پیکر تراشی لیپوماتیک شامل تزریق چربی از طریق روش های بدون جراحی از جمله: لیپو لیزر، لیپوماتیک، لیپو ساکشن، لیپوسیت و لیپوجت می باشد.

پیکر تراشی لیپوماتیک چیست؟

این نوع از پیکر تراشی، از روش های بدون جراحی است که سلول های چربی را به وسیله ی حرکات لرزشی کانولا به صورت فیزیکی تخریب کرده و بدون خونریزی و درد به وسیله ی دستگاه، از بدن خارج می کند. پس درد و خونریزی حاصل از جراحی با چاقو و لیزر در این روش وجود ندارد و به لیفت و سفت شدن پوست نیز کمک های شایانی می کند.

هدف از پیکر تراشی لیپوماتیک چیست؟

هدف از انجام این پیکر تراشی تغییر سایز و حجم، رفع سلولیت بدن و داشتن کم ترین دوره ی نقاهت می باشد. در لیپوماتیک بیشترین دوره ی نقاهت 3 روز تا یک هفته می باشد و فقط می بایست تا دو هفته از گن طبی استفاده شود.

برتری دستگاه لیپوماتیک بر دیگر دستگاه ها به خاطر حرکات آن در بدن است. دستگاه های پیکر تراشی دیگر معمولا به صورت جلو و عقب حرکت می کنند ولی لیپوماتیک علاوه بر حرکات جلو و عقب، حرکات لرزشی و دورانی نیز دارد که باعث تخلیه ی چربی به صورت متناسب در تمامی نقاط بدن می شود.

پیکر تراشی لیپوماتیک مختص نقطه ی خاصی از بدن نیست. جراحی سینه که به مامو پلاستی، ایمپلنت سینه و لیفت سینه تقسیم می شود، لیپوماتیک شکم و پهلو، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک غبغب، لیپوماتیک باسن و ساق پا، لیپوماتیک پشت، لیپوماتیک اینفراسونیک و لیپوماتیک کل بدن از انواع پیکر تراشی های لیپوماتیک می باشد. یعنی با این روش شما می توانید به طور یکنواخت و بر حسب چربی اضافه در هر نقطه ی بدن مانند شکم، پشت، پهلو، باسن، ران، ساق، غبغب، بالای سینه، اطراف زانو و حتی بزرگی سینه ی آقایان را نیز تخلیه کنید. همچنین در صورت نیاز و دلخواه می توان چربی های تخلیه شده از این نقاط را به هر قسمتی از بدن از جمله سینه ها، باسن و رفع خطوط لبخند و اخم و گونه تزریق کرد.

پیکر تراشی چگونه چربی ها را از بین می برد؟

قبل از هر اقدامی برای انجام پیکر تراشی باید با یک پزشک و مرکز تخصصی معتبر درباره ی محل های مورد نظر برای لیپوماتیک مشورت کنید. پزشک در محل مورد نظر مثلا پهلو ها، سوراخی به اندازه ی کانولای دستگاه ایجاد شده و میله یا همان کانولا از طریق سوراخ وارد بافت چربی می شود؛ کانولا با استفاده از امواج مادون صوت ایجاد شده به وسیله ی دستگاه لیپوماتیک، بافت چربی محل را تخریب کرده و همزمان با آن محلول بی حسی موضعی برای جلوگیری از خونریزی و درد به درون بافت چربی تزریق می شود.

در آخر، مخلوط محلول بی حسی و چربی تخریب شده از طریق همان سوراخ های ایجاد شده خارج می شود. همچنین این دستگاه قابلیتی دارد که در صورت برخورد با بافت غیر چربی متوقف شده و خطری از جمله پارگی و سوختگی برای بافت های غیر چربی ندارد.

عمل لیپوماتیک چقدر به طول می انجامد؟

در این نوع از پیکر تراشی، به دلیل همزمان بودن تخریب سلول های چربی و تخلیه ی آن ها زمان بیشتری را در اختیار پزشک می گذارد تا با حوصله و ظرافت بیشتر به تخلیه ی تمامی بافت های چربی بپردازد. همچنین همان طور که گفته شد، مایع بی حسی به صورت اتوماتیک از طریق کانولا وارد بافت چربی می شود که در کوتاه تر شدن مدت زمان عمل بسیار موثر است. 

دوره ی نقاهت عمل پیکر تراشی

تقریبا همه ی افرادی که عمل جراحی زیبایی از هر نوعی را انجام می دهند، این سوال را دارند که دوره ی نقاهت عمل جراحی چقدر است و چه مدت طول می کشد تا بهبودی کامل به عمل آید. معمولا در روش های قدیمی به دلیل استفاده ی از ماده ی بی هوشی و ایجاد آسیب بافتی، دوره ی نقاهت تا دو ماه به طول می انجامید؛ همچنی دوره ی نقاهت این افراد همراه با درد بوده و استراحت مطلق را خواستار بود. ولی در پیکر تراشی لیپوماتیک، بیماران از یک روز پس از عمل می توانند به فعالیت های روزانه ی خود برسند و مشکلی برای فعالیت های روتین ندارند و حداکثر زمانی که برای بهبودی بعد از این عمل و مراقبت های اولیه نیاز است یک هفته تا ده روز می باشد.

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مطالب مهم
فهرست