کیست کلیه

جراحی کیست کلیه

جراحی کیست کلیه : کیست کلیه یکی از بیماری های مذکور در خصوص بیماری کیست می باشد که این بیماری می تواند به صورت مادرزادی و یا غیر ارثی به وجود آید. هم چنین کیست به صورت گاز، مایع و یا جامد ایجاد می شود. کیست کلیه یکی از رایج ترین بیماری ها در تشکیل کیست می باشد به عبارت دیگر می توان گفت از ازدیاد سلولی سلول های پوششی کلیه و تجمع مایع در آنها کیست به وجود می آید. کیست های کلیه در اندازه های مختلفی می توانند باشند برای مثال برخی از کیست ها نیم سانت و برخی ۲۰ سانتی هستند و کیست های دارای ۱۰ سانتی متر در کلیه سبب احساس درد در این ناحیه خواهد شد. در بیشتر مواقع این بیماری بدون علامت بوده و در طی بررسی کلیه کشف می شوند از علامت های نادر کیست کلیه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اثر فشاری و انسداد در سیستم ادراری
  • وجود خون در ادرار
  • عفونت
  • فشار خون بالا
  • احساس توده در پهلو

توجه داشته باشید که کیست کلیه در طول زمان هیچ گونه جای نگرانی نخواهد داشت و تغییرات بدخیمی نیز به دنبال ندارد. افرادی که به داشتن کیست کلیه مشکوک هستند می توانند با سونوگرافی به راحتی پی به این بیماری ببرند. هم چنین خانم های باردار نیز می توانند از این دستگاه که بدون اشعه یونیزان می باشد استفاده کنند. با اجرای این آزمایش می توان نوع کیست کلیه را نیز تشخیص داد چرا که این بیماری در انواع مختلف و یا به عبارتی در درجات متنوعی در افراد مورد مشاهده واقع می شود.

جراحی کیست کلیه

کیست کلیه

انواع کیست کلیه

کیست کلیه در دو نوع ساده و متعدد وجود داشته که تفاوت های قابل مشاهده و جدی با یکدیگر دارا هستند. کیست های کلیه ساده معمولا بر اساس تحقیقات می توان گفت در ۵۰ درصد از افراد سن بالا قابل مشاهده می باشد که این نوع کیست ها بدون چرک، خون و لخته بوده و جای نگرانی ندارند و در سونوگرافی دیواره صافی را مشاهده می توان کرد. در حالی که در کیست های متعدد بایست بررسی های با دقت بالا انجام گردد چرا که برخی از این کیست ها ارثی بوده و احتمال به دنبال داشتن خطرهای جدی برای سلامتی را دارا می باشند. به همین دلیل اگر این نوع کیست ها در زمان مناسب مورد مشاهده و دیالیز قرار نگیرند پس از مدت زمان کوتاهی سبب از کار افتادن کلیه ها خواهد گردید. به همین منظور توصیه می گردد قبل از ازدواج این نوع کیست تشخیص و قبل از انتقال درمان گردد. کلینیک گلبرگ با در اختیار داشتن مجرب ترین پزشکان در این خصوص و نیز امکانات درجه یک در خصوص درمان و تشخیص این بیماری به صورت شبانه روز در حال ارائه خدمات می باشد افرادی که مشکوک به این بیماری هستند می توانند با مراجعه به کلینیک گلبرگ با انجام سونوگرافی خیال خود را از این بابت راحت کرده و در صورت مبتلا به کیست کلیوی و تشخیص نوع آن در جهت درمان و یا جلوگیری از پیشرفت آن درمان خود را شروع کنند. در کلینیک گلبرگ به بررسی علل، علائم و راه های درمان کیست های کلیوی ساده و متعدد پرداخته شده و افراد با خیال راحت و بدون ترس می توانند دیالیز خود را در این کلینیک شروع کنند.

کیست کلیه

کیست کلیه

درمان کیست کلیه با جراحی

پس از تشخیص نوع کیست کلیه در صورت به دنبال داشتن خطرات و عارضه ها بایستی مورد درمان واقع شود. چرا که در صورتی که عارضه ها بزرگ و به سایر اعضای بدن فشار وارد کنند سبب ایجاد دردهای غیر قابل تحمل در این بخش از بدن خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورت ساده بودن کیست نیازی به درمان آن وجود نخواهید داشت البته برای اطمینان از این موضوع بهتر است با مراجعه به کلینیک گلبرگ با بهترین متخصصین در این خصوص صحبت هایی داشته و خیالتان از موارد نادر درمان کیست ساده راحت شود؛ و در صورتی که افراد دچار کیست کلیه خطرناک هستند بایستی مورد معالجه واقع شوند؛ که در اکثر موارد برای درمان کیست کلیه از جراحی استفاده می شود که قطعی ترین روش برای درمان این نوع بیماری است در این روش درمان با وارد کردن دوربین و لوله های باریک به شکم کیست بریده شده و خارج می شود. جراحی این بیماری به دست متخصصین کلینیک گلبرگ بدون نیاز به بستری و بدون شکاف بزرگ اجرا می شود و از این رو افراد و بیماران بدون هیچ گونه نگرانی و استرس می توانند اقدام به درمان کیست کلیوی در کلینیک دکتر فتوت کنند.

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مطالب مهم
فهرست