جراحی کیست پیلونیدال

جراحی کیست پیلونیدال یا سینوس پیلونیدال

جراحی کیست پیلونیدال یا سینوس پیلونیدال یکی از شایع ترین و متداول ترین بیماری های در افراد می باشد و به شکل یک کیسه کوچک حاوی مو در بخش پایین تر کمر خود نمایی می کند. در زمان گذشته به این بیماری، بیماری رانندگان جیب می گفتند که در جنگ جهانی دوم در میان سربازان آلمانی مشهود و مشاهده شده بود. کیست پیلونیدال سبب می شود که پوست فرد مبتلا بسیار زشت و ناخوشایند به نظر برسد. این بیماری به عنوان یکی از بیماری های عفونی پوستی در میان پزشکان جامعه شناخته شده است و بیشتر در میان مردان رواج دارد و در قسمت پایینی ستون فقرات تشکیل می شود. نظریه های بسیار زیادی در علل پیدایش این بیماری وجود دارد که در بخش های بعدی راجع به آن توضیحات بیشتری ارائه خواهد شد.

جراحی کیست پیلونیدال

جراحی کیست پیلونیدال

علایم کیست پیلونیدال

از علایم بسیار مهم و بارز بیماری کیست پیلونیدال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بوی نا مطبوع از پرک
 • ترشح چرک و خون از آبسه موجود در کمر
 • قرمزی پوست
 • درد
 • خارش

توجه داشته باشید که در برخی از افراد این بیماری بقدری شدت پیدا کرده است که علائم از جمله تب، حالت تهوع و سوزش جدید نیز مشاهده می شود که در این صورت افراد بایستی سریعا به پزشک متخصص پوست مراجعه نموده و مشکل خود را ابزار کند. خطر مبتلا به بیماری کیست پیلونیدال در افرادی چاق بسیار بیشتر می باشد و به همین جهت به افراد توصیه می شود که به صورت مرتب بدن خود را کنترل کرده و در صورت مواجه شدن با هر گونه آبسه یا غده ی حاوی چرم در بدن خود، سریعا به پزشک مراجعه کنند و از پیشرفت بیماری کیست پیلونیدال جلوگیری های لازم را به عمل آوردند. چند نظریه متفاوت در مورد علل پیدایش این بیماری در جامعه پزشکی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کم تحرکی و یکجا نشینی افراد
 • برگشت مو به داخل پوست
 • ضایعه مادرزادی

البته هنوز دلیل و علل اصلی بیماری کیست پیلونیدال کشف نشده است و پزشکان بسیاری زیادی برای کشف دلیل اصلی آن در سراسر تحقیقات گسترده ای را انجام می دهند.

جراحی کیست پیلونیدال

جراحی کیست پیلونیدال

راه های جلوگیری از کیست پیلونیدال

همیشه پیشگیری بهتر و موثر از درمان می باشد و جامعه پزشکی نیز به این موضوع تاکید بسیار زیادی دارد. از مهم ترین راه ها و روش های جلوگیری بیماری کیست پیلونیدال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از نشستن های طولانی مدت بر روی مبل و صندلی خودرو جدا خودداری نمایید.
 • پشت کمر و ناحیه مربوطه را همیشه تمیز نگهدارید.
 • اگر از وزن بالای برخوردار هستید به شما توصیه می کنیم که در اسرع وقت به دنبال کاهش وزن خود باشید.
 • از مواد بهداشتی برای از بین بردن موهای زائد در این ناحیه استفاده کنید تا در صورت بروز و شیوع بیماری به راحتی ان را تشخیص دهید.

هم چنین افراد می توانند با مشاوره گرفتن از پزشکان مختصص ما در کلینک گلبرگ نیز در مورد راه های پیشگیری و جلوگیری از این بیماری اطلاعات بسیار مفید و موثری را به دست بیاورید. بهترین راه برای درمان بیماری کیست پیلونیدال عمل جراحی می باشد و افراد می توانند به محض مشاهده نمودن این آبسه در بدن خود با پزشک مورد اطمینان مشورت های لازم را انجام داده و به کمک عمل جراحی این بیماری را درمان کنند.

عمل جراحی کیست پیلونیدال

عمل جراحی کیست پیلونیدال در سال های اخیر با توجه به افزایش این بیماری در میان عموم مردن بسیار افزایش یافته است. بسیاری از بیماران از این نگران هستند که عمل جراحی صورت گرفته آثری از خود باقی خواهد گذشت و زیبای بدن آنها را تهدید خواهد کرد. در حالی که بیماران می توانند با مراجعه به کلینک گلبرگ تحت نظر با تجربه ترین و متخصص ترین پزشکان ما می توانید این بیماری خود را بهبود داده و در کوتاه ترین زمان ممکن سلامتی خود را به دست بیاورید. همکاران ما سعی بر آن دارند تا بهترین و با کیفیت خدمات را برای بیماران خود تدارک ببینند تا بتوانند رضایت بیماران خود را به دست بیاورند و سهم بزرگ خود را در سلامتی بیماران ایفا کنند. شما میتوانید با تماس با ما مشاوره رایگان در مورد جراحی کیست پیلونیدال داشته باشد .

مطالب مرتبط

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مطالب مهم
فهرست