برداشتن بکارت یا هایمنکتومی
۴ دیدگاه

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی چیست ؟ شاید تا چند سال پیش مشکلات مربوط به دستگاه تناسلی زنان به خصوص مسئله بکارت آنان جزء تابوهای جامعه محسوب می شد و خانم در صورت مشکل در این زمینه کمتر تمایل داشتند آن را علنی کرده یا حتی به پزشک مراجعه نمایند. یکی از این مشکلات برداشتن بکارت یا هایمنکتومی است.

در برخی از زنان به صورت مادرزادی پرده بکارت وجود ندارد و در برخی دیگر پرده بکارت بسیار ضخیم است و با رابطه جنسی پاره نمی شود. این زنان نیاز دارند عمل جراحی برداشتن بکارت یا هایمنکتومی انجام دهند که البته عمل بسیار ساده ای بوده و بسیاری از مشکلات زناشویی و جنسی زنان خاتمه می دهد. اگر شما هم جزء آن دسته از خانم هستید که این مشکل را دارید در این مطلب با ما همراه باشید.

پرده بکارت چیست ؟

قبل از اینکه وارد مبحث برداشتن بکارت یا هایمنکتومی بشویم، بهتر است یک تعریف ساده از پرده بکارت داشته باشیم. پرده بکارت به غشایی گفته می شود که همه یا قسمتی از دهانه واژن را پوشانده و دقیقا در بخش خارجی و ورودی دهانه واژن قرار گرفته است. پرده بکارت انواع مختلفی در زنان دارد که هر کدام از این انواع ویژگی های خاص خود را دارند.

پرده بکارت نوع حلقوی

یک نوع پرده بکارت که دور قسمت ورودی واژن را گرفته و می تواند به صورت قابل اتساع و یا غیر قابل اتساع باشد. نوع حلقوی این نوع پرده در هنگام آمیزش جنسی پاره نشده و عموما برای برداشتن آن باید از برداشتن بکارت یا هایمنکتومی استفاده کرد.

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

پرده بکارت نوع ارتجاعی

یک نوع دیگر از پرده بکارت وجود دارد که قابل انعطاف و ارتجاع بوده و هنگام ورود آلت تناسلی مرد این نوع پرده مانند نوع حلقوی پاره نمی شود یا اینکه قسمت کوچکی از آن کوچک پاره شده و خیلی از خانم ها تمایل دارند بعد از مدتی اقدام به عمل برداشتن بکارت یا هایمنکتومی کرده و پرده بکارت خود را بردارند.

پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

این نوع پرده همانطور که از نامش پیداست مانند یک تیغه ممتد است و در طول ورودی واژن قرار گرفته است.

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

 

پرده بکارت نوع غربالی یا سوراخ سوراخ

این نوع پرده سطح کاملا سوراخ سوراخی داشته و در عرض مهبل قرار گرفته است.

پرده بدون سوراخ یا بسته

این نوع پرده بکارت هیچ سوراخی نداشته و کاملا بسته است و وقتی پاره می شود که تولد نوزاد اتفاق بیفتند. در این زمان هم با وجود زایمان به صورت خطوط نامنظم در اطراف واژن باقی مانده و کاملا از بین نمی رود. در دخترانی که از این پرده برخوردار هستند وقتی به سن بلوغ می رسند در هنگام عادت ماهیانه خون پشت این پرده جمع شده و خارج نمی شود و موجب بروز درد های شدید در این خانم ها خواهد شد.

در این هنگام لازم است عمل برداشتن بکارت یا هایمنکتومی انجام شده و با یک برش کوچک در سطح پرده خون قاعدگی خارج گردد.

در چه مواقعی انجام عمل برداشتن بکارت یا هایمنکتومی ضروری است؟

در برخی زنان پرده بکارت خیلی ضخیم بوده و با رابطه جنسی هم پاره نمی شود. این زنان اگر پرده بکارتشان برداشته نشود برای بچه دار شدن دچار مشکل خواهند شد برای همین لازم است توسط پزشک متخصص عمل هایمنکتومی روی آنها انجام شود.

چرا عمل برداشتن بکارت یا هایمنکتومی لازم است؟

در زنانی که پرده بکارت ضخیم دارند حتما باید عمل برداشتن بکارت یا هایمنکتومی انجام شود چون رابطه جنسی آنها با درد همراه بوده و در هنگام دخول آلت تناسلی مرد ممکن است، پرده در چند قسمت دچار پارگی گردد و به چندین قسمت تقسیم شده و مشکلاتی را برای زنان بوجود آورد برای همین در همان ابتدایی که خانم ها متوجه این مشکل می شوند، بهتر است عمل هایمنکتومی را نزد یک پزشک متخصص انجام دهند.

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

آیا عمل برداشتن بکارت یا هایمنکتومی با درد و خونریزی همراه است؟

برخی خانم ها اسم عمل که می آید گمان می کنند حتما با درد و خونریزی همراه است در حالیکه عمل بکارت یا هایمنکتومی به هیچ وجه درد نداشته و با بی هوشی کامل انجام می شود و بیمار می تواند فردای همان روز از بیمارستان مرخص شود البته گاهی بعد از چند ساعت امکان مرخص کردن بیمار هم وجود دارد و مشکل خاصی پیش نخواهد امد.

نکته آخر اینکه گاهی عارضه واژینیمسموس یا ترس از نزدیکی با ضخیم بودن پرده بکارت اشتباه گرفته می شود و در این موارد حتما خانم ها باید برای معاینه به پزشک متخصص مراجعه کنند.

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

برداشتن بکارت یا هایمنکتومی

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه. Leave new

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
مطالب مهم
فهرست